Informacje o mieście Kożuchów

Kożuchów , zachodnia Polska, otoczony niesamowitymi 8-metrowymi średniowiecznymi murami miejskimi, położony jest na historycznym szlaku handlowym. Mury miejskie miasta należą do najlepiej zachowanych w Polsce. Podróż do zachodniej Polski i zobacz na własne oczy.

Atrakcje Turystyczne w Kożuchowie

Zamek w Kożuchowie:

Imponujący zamek był siedzibą Teilherzogtum Freystadt, części Księstwa Głogowskiego. Pierwszą wzmianką o mieście jest dokument księcia głogowskiego Henryka III z 1273 roku. 18 lat później miasto otrzymało specjalne prawa. Pierwszy zamek został zbudowany z bastionów, które otaczały prostokątny dziedziniec, okrągłą wieżę i budynek mieszkalny. Później był klasztor, który do dziś można rozpoznać w salach. Sala koncertowa, sala regionalna i piwnica rycerska to imponujące pokoje. Dziś zamek jest siedzibą Centrum Kultury "Zamek", które organizuje wiele konkursów, imprez, koncertów i wystaw.

Zarejestruj się

Tylko 5 minut dzieli Cię od założenia własnej wizytówki na CityOn.pl do której masz dostęp 24 godziny 7 dni w tygodniu! Zarejestruj się lub poznaj zalety Naszego portalu!

Widok z drona

Podziel się

Podziel się z Naszymi użytkownikami unikatowymi zdjęciami z Twojego miasta, filmami wideo oraz zdjęciami. Skontaktuj się z Nami a resztę zrobimy za Ciebie!Popularne kategorie