Informacje o mieście Szprotawa

Ze względu na dwie rzeki miasto Szprotawa często nazywane jest Małą Wenecją. Ciekawostką jest również centrum. Znajduje się tu niezwykły ratusz z dwiema wieżami z XIV wieku. Warto też zobaczyć stare mury obronne.

Stary targ w Szprotawie to klejnot architektury historycznej. Dawny układ uliczny zachował się w prawie 100%. Ratusz jest dopełnieniem wyjątkowego charakteru centrum.

Wieże kwiatowe (model H1200) pojawiły się w pobliżu ratusza w 2012 r. i stworzyły ładny kontrast z fasadą budynku. Lampki uliczne w sercu miasta zostały również ozdobione wiszącymi modelami W600. Pozwoliły one wzbogacić teren nad chodnikami oraz uatrakcyjnić starówkę Szprotawy.

Zarejestruj się

Tylko 5 minut dzieli Cię od założenia własnej wizytówki na CityOn.pl do której masz dostęp 24 godziny 7 dni w tygodniu! Zarejestruj się lub poznaj zalety Naszego portalu!

Widok z drona

Podziel się

Podziel się z Naszymi użytkownikami unikatowymi zdjęciami z Twojego miasta, filmami wideo oraz zdjęciami. Skontaktuj się z Nami a resztę zrobimy za Ciebie!Popularne kategorie