Wyszukaj kategorie w Żaryciekawe atrakcje turystyczne i miejsca w Żarach

Żary są jednym z największych miast województwa lubuskiego i znaczącym ośrodkiem gospodarczym i kulturalnym. Jest również największym miastem w polskiej części Łużyc. W ostatnich latach znacznie wzrosła liczba restauracji, barów i hoteli, co pozwoliło na rozwój turystyki w Żarach.

Historia miasta Żary

Ze względu na położenie w pobliżu granicy polsko-niemieckiej, Zary są znaczącym ośrodkiem gospodarczym. Coraz ważniejszy jest przemysł drzewny, elektrotechniczny i metalurgiczny. Miasto może się jednak pochwalić nie tylko wieloma dobrze funkcjonującymi roślinami, ale także wieloma ciekawymi zabytkami architektury. Do najważniejszych należą: gotycki zamek Dewinów-Packów-Bibersteinów z drugiej połowy XIII wieku, barokowy Pałac Promniców z początku XVIII wieku, geometryczny park z ogrodowym pałacem i Błękitną Bramą z 1708 roku oraz Ratusz z przełomu XIV i XIV wieku.

Co warto odwiedzić w Żarach?

Warto odwiedzić także Kościół Najświętszego Serca. Jest to gotycki budynek, którego najstarsze części pochodzą z XII wieku. W pobliżu kościoła znajduje się gotycka plebania i gotycko-renesansowy budynek starego komisarza, dzisiejsze archiwum miejskie. Jedną z atrakcji turystycznych i przyrodniczych tego obszaru jest Zielony Las, najpopularniejsze miejsce spacerów po Żarach. Znajdują się tam trzy wieże: straż pożarna, wieża widokowa (wzniesiona na najwyższym wzniesieniu Zary Plateau przed II wojną światową) oraz tzw. wieża Promitza. W Żarach znajduje się również wiele obiektów sportowych: Stadion Syrena, zbiornik wodny Lesna, kuchnia bowlingowa Pod Papugami, kryte lodowisko, basen Wodnik oraz korty, dwie nowoczesne hale sportowe, siłownie, kryte i zewnętrzne korty tenisowe oraz skate park.

Zarejestruj się

Tylko 5 minut dzieli Cię od założenia własnej wizytówki na CityOn.pl do której masz dostęp 24 godziny 7 dni w tygodniu! Zarejestruj się lub poznaj zalety Naszego portalu!

Widok z drona

Podziel się

Podziel się z Naszymi użytkownikami unikatowymi zdjęciami z Twojego miasta, filmami wideo oraz zdjęciami. Skontaktuj się z Nami a resztę zrobimy za Ciebie!