Wyszukaj kategorieInformacje o mieście Lubsko

Lubsko położone jest nad rzeką Lubszą we Wrocławiu - Głogowskiej, w południowo-wschodniej części województwa lubuskiego. Gmina liczy 20 033 mieszkańców i składa się z 18 urzędów sołectwa. Obszar ten obfituje w lasy, które stanowią około 45 % całkowitej powierzchni.

W ciągu ostatnich kilku lat w naszym mieście otwarto kolejne restauracje, hotele i schroniska młodzieżowe, a nasza branża turystyczna uległa poprawie.

Preferencyjna ulga podatkowa pomaga inwestorom uzyskać zwrot podatku w krótkim czasie. W zależności od ilości utworzonych miejsc pracy inwestorzy mogą otrzymać ulgę podatkową do sześciu lat.

Oferujemy wysoką jakość infrastruktury technicznej z wysoko rozwiniętym i nowoczesnym systemem odprowadzania ścieków oraz dostaw gazu i energii elektrycznej.

Ostatnio obserwuje się dynamiczny wzrost inwestycji zagranicznych. Program większości szkół w Lubsku jest zgodny z aktualnymi trendami w gospodarce i na rynku pracy. Ponadto miasto i jego region charakteryzują duże zasoby siły roboczej. W promieniu 30 km odnotowuje się ponad 80 tys. osób w wieku produkcyjnym.

Region zapewnia specjalny teren inwestycyjny na obrzeżach miasta, przeznaczony pod budownictwo przemysłowe, usługowe i biznesowe, w całości lub częściowo zagospodarowany. Jednocześnie Agencja Nieruchomości Rolnych Ministerstwa Skarbu Państwa Agencja Nieruchomości Rolnych Skarbu Panstwa - posiada grunty na sprzedaż lub długoterminową dzierżawę.

Zarejestruj się

Tylko 5 minut dzieli Cię od założenia własnej wizytówki na CityOn.pl do której masz dostęp 24 godziny 7 dni w tygodniu! Zarejestruj się lub poznaj zalety Naszego portalu!

Widok z drona

Podziel się

Podziel się z Naszymi użytkownikami unikatowymi zdjęciami z Twojego miasta, filmami wideo oraz zdjęciami. Skontaktuj się z Nami a resztę zrobimy za Ciebie!