Wyszukaj kategorie w ZabrzeInformacje o mieście Zabrze

Zabrze może pozytywnie zaskoczyć jedną rzecz, rodzimą dla tego miasta i w przeciwieństwie do czegokolwiek innego, a mianowicie kopalni węgla "Królowa Luiza" (Krolowa Luiza), założonej około 1791 roku. Kopalnia znajduje się w odległości krótkiego spaceru od centrum miasta i jest otwarta dla zwiedzających od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 14.00, a także w każdą ostatnią niedzielę miesiąca od 11.00. Na życzenie można zorganizować imprezy specjalne, takie jak spotkanie z legendarnym władcą podziemi. Na miejscu można również znaleźć Muzeum Starego Pojazdu Automobilklubu, które będzie bardzo interesujące, jeśli jesteś zafascynowany starymi samochodami. W dole kopalni znajduje się karczma Guibald, specjalizująca się w tradycyjnej kuchni śląskiej.

Rozrywka w Zabrzu

Najlepszym sposobem na spędzenie czasu wieczorem jest spędzenie czasu w jednym z wielu pubów, barów i klubów. Do najpopularniejszych pubów należą Warka, Heineken, Fama i 13. Na uwagę zasługuje również Słonik Biały na Cieszyńskiej, gdzie można obejrzeć mecz piłki nożnej nad piwem rozgrzewając ręce przy ognisku oraz Kamerun, przeznaczony dla mniej wyszukanych klientów. Klienci z wyższej półki trafiają do Mozarta, miejsca o eleganckim, ale raczej zimnym wnętrzu, odwiedzanego przez ludzi w latach trzydziestych i biznesmenów. Ważną rolę w rozrywce wieczoru odgrywają kluby Esencja i VIP. Ten pierwszy wydaje się być najbardziej popularnym klubem wśród licealistów i absolwentów, szczycącym się małym parkietem do tańca i lokalizacją blisko centrum miasta. Ten ostatni oferuje dużo miejsca, bogaty i kolorowy wystrój, kilka bilardowych stołów i garść stoisk na piętrze. Na uwagę zasługuje klub jazzowy Iluzja na Gdańsku, gdzie można usłyszeć jazzowe przeboje zarówno z radia, jak i od amatorów śpiewających lub grających na saksofonie. Miłośnicy rocka powinni sprawdzić repertuar miesięcznych koncertów w Miejskim Centrum Sportu i Rekreacji (MOSiR) lub w klubie CK Wiatrak.

Zarejestruj się

Tylko 5 minut dzieli Cię od założenia własnej wizytówki na CityOn.pl do której masz dostęp 24 godziny 7 dni w tygodniu! Zarejestruj się lub poznaj zalety Naszego portalu!

Widok z drona

Podziel się

Podziel się z Naszymi użytkownikami unikatowymi zdjęciami z Twojego miasta, filmami wideo oraz zdjęciami. Skontaktuj się z Nami a resztę zrobimy za Ciebie!