Wyszukaj kategorie w GliwiceInformacje o mieście Gliwice

Gliwice to jedno z najstarszych i najpiękniejszych miast Górnego Śląska. Bogata historia miasta, ciekawa architektura oraz zróżnicowane życie kulturalne, sportowe i rekreacyjne sprawiają, że miasto jest nie tylko doskonałym miejscem do życia, ale również popularnym miejscem turystycznym. Gliwice to miasto, które posiada jedne z najlepszych połączeń komunikacyjnych w Polsce. Tu krzyżują się autostrady A1 i A4. Do wielu miast Górnego Śląska można dojechać Autostradą Regionalną Krzyż. Największy port śródlądowy w Polsce znajduje się również w Gliwicach, a dojazd na lotnisko Katowice w Pyrzowicach, jedno z największych polskich lotnisk, zajmuje 20 minut. Gliwice są również ważnym ośrodkiem akademickim, naukowym i przemysłowym - wykwalifikowana kadra podnosi pozycję miasta w rankingach innowacyjności i dynamicznego rozwoju.

Zarejestruj się

Tylko 5 minut dzieli Cię od założenia własnej wizytówki na CityOn.pl do której masz dostęp 24 godziny 7 dni w tygodniu! Zarejestruj się lub poznaj zalety Naszego portalu!

Widok z drona

Podziel się

Podziel się z Naszymi użytkownikami unikatowymi zdjęciami z Twojego miasta, filmami wideo oraz zdjęciami. Skontaktuj się z Nami a resztę zrobimy za Ciebie!