Informacje o mieście Wolbórz

Miasto i gmina Wolbórz oferuje różnorodne atrakcje turystyczne, w tym zabytki i cuda przyrody. Miłośnicy jazdy na rowerze mogą skorzystać z ścieżki rowerowej, składającej się z kilku tras biegnących wokół Zalewu Sulejowskiego - jeziora artifikalnego. Jedna z tras zaczyna się w centrum Wolborza - na Placu Jagiellońskim, gdzie znajduje się pomnik Andrzeja Frycza Modrzewskiego. Urodzony w 1503 roku w Wolborzu Modrzewski jest najbardziej uznanym obywatelem miasta, a także jednym z najwybitniejszych myślicieli i reformatorów polskiego renesansu.

Atrakcje turystyczne w mieście Wolbórz

W gminie znajduje się również wiele szlaków turystycznych, które przebiegają przez obszary leśne rezerwatu przyrody. Miłośnicy przyrody znajdą tu również wiele zabytków przyrody, wśród których można podziwiać dumę Wolborza - alei wyłożonej kilkoma 250-letnimi lipami. Aleja prowadzi do Pałacu Biskupiego, w którym obecnie mieści się gimnazjum.

Mikołaja, kolegiata biskupa - kościół katolicki, który obecnie jest siedzibą miejscowej parafii. Co roku w kościele odbywa się letni festiwal muzyki poważnej, na który przyjeżdżają znani polscy i zagraniczni artyści.

Zarejestruj się

Tylko 5 minut dzieli Cię od założenia własnej wizytówki na CityOn.pl do której masz dostęp 24 godziny 7 dni w tygodniu! Zarejestruj się lub poznaj zalety Naszego portalu!

Widok z drona

Podziel się

Podziel się z Naszymi użytkownikami unikatowymi zdjęciami z Twojego miasta, filmami wideo oraz zdjęciami. Skontaktuj się z Nami a resztę zrobimy za Ciebie!Popularne kategorie