Wyszukaj kategoriePiotrków Tybunalski - co warto zobaczyć?

Piotrków Trybunalski jest stolicą powiatu piotrkowskiego. Jest to drugi co do wielkości ośrodek przemysłu, usług, edukacji i kultury w regionie. Miasto zajmuje powierzchnię 62,27 km2 i liczy ponad 77 tys. mieszkańców. Najważniejszym atutem Piotrkowa jest jego lokalizacja w centralnej Polsce, przy autostradzie A-1 biegnącej wzdłuż zachodniej granicy miasta. Piotrków położony jest na skrzyżowaniu ważnych dróg krajowych i międzynarodowych. Ze względu na korzystne położenie i jedną z najważniejszych polskich linii kolejowych przebiegających przez miasto, Piotrków stał się idealnym miejscem na inwestycje. Oprócz dobrych połączeń drogowych i kolejowych, lokalne lotnisko z 1000-metrowym betonowym pasem startowym dla "taksówek lotniczych" zwiększa atrakcyjność inwestycyjną miasta.

Atrakcje turystyczne w Piotrkowie Trybunalskim

Piotrków Trybunalski to wielokulturowe miasto, w którym można podziwiać wspaniałą architekturę i zabytki sakralne. Na uwagę zasługują m.in. budynki: Kościoły rzymskokatolickie, cerkiew prawosławna, kościół ewangelicko-augsburski i synagoga. Na szczególną uwagę zasługuje Stare Miasto, które jest jednym z najciekawszych kompleksów starych budynków miejskich w centralnej Polsce, z centralnie położonym rynkiem i przylegającymi do niego uliczkami. Ten układ urbanistyczny pochodzi z połowy XIII wieku.

Zarejestruj się

Tylko 5 minut dzieli Cię od założenia własnej wizytówki na CityOn.pl do której masz dostęp 24 godziny 7 dni w tygodniu! Zarejestruj się lub poznaj zalety Naszego portalu!

Widok z drona

Podziel się

Podziel się z Naszymi użytkownikami unikatowymi zdjęciami z Twojego miasta, filmami wideo oraz zdjęciami. Skontaktuj się z Nami a resztę zrobimy za Ciebie!