Wyszukaj kategorieInformacje o mieście Tomaszów Mazowiecki

Tomaszów Mazowiecki jest miastem w centrum Polski, gdzie turyści z naszego kraju i zagranicy są zawsze mile widziani. Dogodna lokalizacja i dobrze rozwinięty transport umożliwiają turystom dotarcie nawet z najbardziej odległych zakątków świata. Miasto słynie nie tylko z uprawiania sportu.

Przyroda w Tomaszowie Mazowieckim

Rozległe kompleksy leśne, parki krajobrazowe, rzeki, zbiorniki i rezerwaty przyrody mają znaczący wpływ na urzekające środowisko przyrodnicze Tomaszowa Mazowieckiego i okolic. Ważnym elementem krajobrazu Tomaszowa Mazowieckiego jest rzeka Pilica. Silne meandrujące koryto rzeki tworzy wiele malowniczych wysp, zakrętów wstecznych i rzecznych.

Rekreacja w Tomaszowie Mazowieckim

Jest to jedna z najszybszych rzek nizinnych w Europie, która przyczyniła się do promocji kajakarstwa. W południowo-wschodniej części Tomaszowa Mazowieckiego znajduje się rezerwat przyrody "Błękitne Źródła". Położone na wschodnim brzegu doliny Pilicy stanowią część Sulejowskiego Parku Krajobrazowego i zajmują powierzchnię ok. 29 ha. Źródła tworzą dwa krasowe źródła, oddzielone wyspą. Każda z nich zasilana jest przez kilka mini-gezerów. Woda zdzierająca zmienia kolor na niebieski, lazurowy i zielony. Wczesną wiosną rezerwat wygląda najbardziej spektakularnie. Sąsiednie Muzeum Plenerowe rzeki Pilicy zostało założone w celu udokumentowania i popularyzacji bogatego dziedzictwa przyrodniczego, historycznego i kulturowego Pilicy i jej dopływów. Liczne ścieżki rowerowe, które łączą miasto z pobliskimi atrakcjami turystycznymi, wzmacniają ofertę turystyczną. Warto wspomnieć, że do Rezerwatu Błękitnego Źródła i Muzeum Plenerowego Rzeki Pilicy prowadzi trasa pieszo - rowerowa, a wokół Rezerwatu Sulejowskiego kolejny szlak.

Zarejestruj się

Tylko 5 minut dzieli Cię od założenia własnej wizytówki na CityOn.pl do której masz dostęp 24 godziny 7 dni w tygodniu! Zarejestruj się lub poznaj zalety Naszego portalu!

Widok z drona

Podziel się

Podziel się z Naszymi użytkownikami unikatowymi zdjęciami z Twojego miasta, filmami wideo oraz zdjęciami. Skontaktuj się z Nami a resztę zrobimy za Ciebie!