Wyszukaj kategorieInformacje o mieście Szklarska Poręba

Szklarska Poręba to pięknie położone miasto w dolinie rzeki Kamiennej i jej dopływów na wysokości 440 - 886 m n.p.m., na południowych zboczach Karkonoszy i jej szczycie nad miastem Szrenica (1362 m n.p.m.). Od północnej strony miasta znajdują się stoki Gór Izerskich z ich szczytem Wysoki Kamień (1058 m n.p.m.) i Czarną Górą (965 m n.p.m.). Od strony wschodniej można podziwiać wzgórza u podnóża Karkonoszy tworzące granicę między miastem a Doliną Jeleniogórską.

Sport w Szklarskiej Porębie

Szklarska Poręba to największy ośrodek sportów zimowych w polskich Sudetach. Szrenica to centrum narciarstwa zjazdowego, gdzie znajduje się 5 tras zjazdowych o różnym stopniu trudności, o łącznej długości 12 km (w 100 % pokrytych systemem sztucznego naśnieżania). Sieć wyciągów narciarskich składa się z jednego wyciągu krzesełkowego i 5 wyciągów w kształcie litery T. W 2010 r. uruchomiono kolejkę linową "Karkonosz Express". Ta "sześcioosobowa sofa" jest najdłuższą tego typu windą w Polsce. Znajduje się tu również wiele małych wyciągów linowych lub T-barkowych rozsianych po zboczach całego miasta. W Jakuszycach, należących do Szklarskiej Poręby, śnieg na stokach aż do późnej wiosny pozostaje gęsty. Trasy biegowe dla tego ośrodka narciarstwa biegowego spełniają oczekiwania zarówno profesjonalistów, jak i amatorów tego sportu (najwyższe trasy znajdują się na wysokości 1000 m n.p.m.) łącznie o łącznej długości ok. 100 km, natomiast sezon zimowy dobiegł końca i służą miłośnikom jazdy na rowerze.

Zarejestruj się

Tylko 5 minut dzieli Cię od założenia własnej wizytówki na CityOn.pl do której masz dostęp 24 godziny 7 dni w tygodniu! Zarejestruj się lub poznaj zalety Naszego portalu!

Widok z drona

Podziel się

Podziel się z Naszymi użytkownikami unikatowymi zdjęciami z Twojego miasta, filmami wideo oraz zdjęciami. Skontaktuj się z Nami a resztę zrobimy za Ciebie!