Popularne kategorie

Informacje o mieście Świeradów-Zdrój

Świeradów-Zdrój to uzdrowisko miejskie w powiecie lubelskim i część administracyjna Dolnego Śląska. Położony jest na wysokości od 450 do 710 m n.p.m. w dolinie rzeki Kwisy w Górach Izerskich wchodzących w skład Sudetów Zachodnich i w pobliżu miasta Jelenia Góra. Uzdrowisko ma cechy góralskiego kurortu o górskim klimacie typowym dla silnie stymulującego i umiarkowanego położenia w dolinie Kwisy i Nizinie Święradowskiej oraz przyległych lasach, głównie świerkowych.

Przyroda w mieście Świeradów Zdrój

Unikalny, leczniczy mikroklimat i obfitość miejscowych minerałów, wód radoczynnych i osadów borowinowych sprawiają, że Świeradów jest popularnym uzdrowiskiem, którego tradycja sięga setek lat wstecz. Obecnie w Świeradowie Zdroju leczone są choroby reumatyczne, ruchowe, sercowo-naczyniowe i ginekologiczne.

Atrakcje Turystyczne w Świeradów Zdrój

Miejscowe skarby przyrody są znane od XVII wieku i do dziś są wykorzystywane w leczeniu i uśmierzaniu bólu. Góry Izerskie to dobre miejsce do aktywnego wypoczynku, takiego jak wędrówki piesze i rowerowe. W sezonie zimowym wyciągi narciarskie i wyciąg gondolowy - to prawdziwy raj dla miłośników sportów zimowych. Świeradów Zdrój znajduje się w miejscu, gdzie spotykają się granice niemiecko-czeskie, co jest doskonałą okazją do poznania i porównania tych regionów i kultur. Bez względu na to, czy wybierzesz aktywny czy pasywny wypoczynek, znajdziesz tu wszystko, o czym marzyłby urlopowicz. Nigdy się nami nie znudzisz! Zapraszamy do Domu Wczasowego Magnolia w Świeradowie Zdroju. Dobrze przygotowane kryte baseny z hydromasażem i dyszami, jacuzzi, jaskinie solne i sauny suche zachęcają do szczególnie aktywnego wypoczynku. W naszej ofercie posiadamy również zróżnicowaną bazę zabiegową z kąpielami perełkowymi, zabiegami perełkowymi, inhalacją - wszystko to sprawi, że poczują się Państwo zrelaksowani i wypoczęci, a także młodsi i zdrowsi.

Zarejestruj się

Tylko 5 minut dzieli Cię od założenia własnej wizytówki na CityOn.pl do której masz dostęp 24 godziny 7 dni w tygodniu! Zarejestruj się lub poznaj zalety Naszego portalu!

Widok z drona

Podziel się

Podziel się z Naszymi użytkownikami unikatowymi zdjęciami z Twojego miasta, filmami wideo oraz zdjęciami. Skontaktuj się z Nami a resztę zrobimy za Ciebie!