Lubomierz- co warto zobaczyć?

Lubomierz powstał jako osada targowa. Centrum miasta tworzył Rynek Główny oraz klasztor benedyktynów. Znaczenie miasta wynikało przede wszystkim z lokalizacji na szlaku łączącym ziemie czeskie ze Śląskiem. Lubomierz otrzymał prawa miejskie od Bolka I. Książę nadał miastu również przywilej zorganizowania 15 września jarmarku, co było ważnym wydarzeniem. Drugi okres świetności miasto weszło w XVI w., organizując jedno z największych na Śląsku jarmarków przędzy. Na rynku zachowała się grupa kamienic z XV-XIX wieku. W Domu Płócienników mieści się Muzeum Kargulskie i Pawlak oraz Muzeum Gildii Piekarzy. Na szczególną uwagę zasługuje Dom Sukiennic. Część kamienic z arkadami i sklepieniami krzyżowymi znajduje się w południowej części Rynku.

Zarejestruj się

Tylko 5 minut dzieli Cię od założenia własnej wizytówki na CityOn.pl do której masz dostęp 24 godziny 7 dni w tygodniu! Zarejestruj się lub poznaj zalety Naszego portalu!

Podziel się

Podziel się z Naszymi użytkownikami unikatowymi zdjęciami z Twojego miasta, filmami wideo oraz zdjęciami. Skontaktuj się z Nami a resztę zrobimy za Ciebie!Popularne kategorie