Wyszukaj kategorieInformacje o mieście Skarżysko-Kamienna

Miasto Skarżysko-Kamienna leży na północnym skraju Gór Świętokrzyskich, w dolinie rzeki Kamiennej. Od południa miasto graniczy z kompleksem leśnym podzielonym drogą krajową E-7. Skarżysko-Kamienna położona jest na skrzyżowaniu głównych dróg i torów kolejowych łączących kraj z północy na południe oraz ze wschodu na zachód.

Droga ekspresowa nr 7, biegnąca z Gdańska przez Warszawę, Skarżysko-Kamienną i Kraków do granicy ze Słowacją oraz droga nr 2. 42 pomiędzy Łodzią, Skarżyskiem-Kamienną i Rzeszowem, łączące miasta przemysłowe w północnej części województwa, stanowią dwa najważniejsze szlaki komunikacyjne miasta.

Duże znaczenie dla miasta mają również przecinające miasto linie kolejowe łączące Warszawę, Skarżysko-Kamienną i Kraków oraz Łódź, Skarżysko-Kamienną i Przemyśl. Warto podkreślić, że węzeł kolejowy w Skarżysku-Kamiennej jest jednym z 11 największych węzłów w Polsce

Zarejestruj się

Tylko 5 minut dzieli Cię od założenia własnej wizytówki na CityOn.pl do której masz dostęp 24 godziny 7 dni w tygodniu! Zarejestruj się lub poznaj zalety Naszego portalu!

Widok z drona

Podziel się

Podziel się z Naszymi użytkownikami unikatowymi zdjęciami z Twojego miasta, filmami wideo oraz zdjęciami. Skontaktuj się z Nami a resztę zrobimy za Ciebie!