Informacje o mieście Rabka-Zdrój

Rabka Zdrój to śródmieście doliny oraz szereg osad na dolnych zboczach Gorców. W skład gminy wchodzą również dawne wsie Zaryte i Zabornia.

Gorczański Park Narodowy, rozciąga się blisko południowo-wschodniej granicy Rabki Zdrój.

Miasto położone jest mniej więcej w połowie drogi między Krakowem a Zakopanem. Położony jest na obu brzegach rzeki Raby, w dolinie pomiędzy dwoma pasmami Beskidów, Gorcami i Wyspowym. Jego wysokość waha się od 500 metrów do 600 metrów nad poziomem morza.

Rabka jest ważną bramą do Beskidu dla turystów pieszych, ponieważ w mieście spotykają się liczne szlaki turystyczne. Część z nich prowadzi na Gorce i do Parku Narodowego, część do Beskidu Wyspowego. Najciekawsze szlaki łączą Rabkę Zdrój z Turbaczem (szlak czerwony, godz. 4.30) i Lubon Wielki (3 godziny, szlak niebieski).

Rabka Zdrój może pochwalić się również trzema przyzwoitymi, choć skromnymi trasami zjazdowymi - wraz z wyciągami, oświetleniem, armatkami śnieżnymi, instruktorami narciarskimi, wypożyczalniami snowboardów i nart, parkingami i kawiarniami.

Rekreacja w Rabce-Zdrój

Główny teren rekreacyjny miasta składa się z parku centralnego i jego zaplecza. Znajdują się tu dwa place zabaw dla dzieci, kilka kortów tenisowych, boisko do siatkówki plażowej, skatepark, trasa fitness oraz muszla zespołowa do występów na żywo. Wieża klasyfikacyjna z zadaszoną ścieżką dookoła zapewnia bezpłatnie powietrze nasycone solami mineralnymi na zachodnim skraju parku. W letnie weekendy w parku odbywają się różne imprezy i uroczystości specjalne.

Jana Pawła II, gdzie obok stadionu, na którym znajduje się lokalna drużyna piłkarska Wierchów, znajduje się sztuczne lodowisko (tylko zimą) oraz skatepark. W Rabce znajduje się również publiczny basen pod gołym niebem oraz kilka krytych wanien.

Rabka szczyci się kinem, profesjonalnym teatrem kukiełkowym, który od dziesięcioleci cieszy się dużą popularnością wśród dzieci oraz parkiem rozrywki. Koncerty odbywają się od czasu do czasu w amfiteatrze, w parku lub w kościołach i innych improwizowanych miejscach. Na życie nocne składa się kilka obiadów tanecznych i dyskotek w piątki i soboty.

Zarejestruj się

Tylko 5 minut dzieli Cię od założenia własnej wizytówki na CityOn.pl do której masz dostęp 24 godziny 7 dni w tygodniu! Zarejestruj się lub poznaj zalety Naszego portalu!

Widok z drona

Podziel się

Podziel się z Naszymi użytkownikami unikatowymi zdjęciami z Twojego miasta, filmami wideo oraz zdjęciami. Skontaktuj się z Nami a resztę zrobimy za Ciebie!Popularne kategorie