Wyszukaj kategorieInformacje o mieście Przasnysz

Przasnysz położony jest w południowej części powiatu przasnyskiego nad rzeką Węgierką. Tutaj znajduje się siedziba władz powiatu, miasta i gminy. Znajduje się tu również szpital powiatowy, trybunał sprawiedliwości, prokuratura, Wewnętrzny Urząd Skarbowy, Zakład Ubezpieczeń Społecznych i większość innych instytucji, które świadczą usługi dla obywateli. Miasto liczy 17.080 mieszkańców i 25.16 km2 powierzchni.

Inwestycje w mieście Przasnysz

Od 1999 roku miasto zrealizowało wiele ważnych inwestycji, w tym rozbudowę i modernizację oczyszczalni ścieków, budowę kanalizacji sanitarnej, termoizolację budynków szkolnych, rozbudowę miejskiej sieci ciepłowniczej, budowę jazu na rzece Wegierka oraz instalację miejskiego monitoringu wizyjnego. Obecnie trwają prace nad rozbudową miejskiego stadionu sportowego, aby pomieścić rehabilitację i treningi. W 2006 roku Stary Dom Handlowy został zmodernizowany na potrzeby oddziału SGGW i ratusza w Przasnyszu.

Zarejestruj się

Tylko 5 minut dzieli Cię od założenia własnej wizytówki na CityOn.pl do której masz dostęp 24 godziny 7 dni w tygodniu! Zarejestruj się lub poznaj zalety Naszego portalu!

Widok z drona

Podziel się

Podziel się z Naszymi użytkownikami unikatowymi zdjęciami z Twojego miasta, filmami wideo oraz zdjęciami. Skontaktuj się z Nami a resztę zrobimy za Ciebie!