Wyszukaj kategorieInformacje o mieście Ciechanów

Ciechanów to miasto położone w centralnej Polsce, na skrzyżowaniu głównych szlaków komunikacyjnych, głównej linii kolejowej łączącej Warszawę z wybrzeżem oraz drogi krajowej E60 prowadzącej z zachodu Europy na Litwę, Łotwę, Estonię i Białoruś. Miasto położone jest w Kotlinie Łydyńskiej (lewobrzeżny dopływ Wkry). Ciechanów zajmuje powierzchnię 35,51 km2 i liczy ok. 50 tys. mieszkańców.

Dojazd samochodem i pociągiem jest łatwy w kierunku Działdowa, Olsztyna i Gdańska. Dobre położenie geograficzne i typowo rolniczy charakter regionu sprawiły, że Ciechanów stał się ważnym ośrodkiem przemysłu przetwórczego. Miasto słynie również z dobrze prosperującego rolnictwa i przemysłu spożywczego oraz maszynowego.

Zarejestruj się

Tylko 5 minut dzieli Cię od założenia własnej wizytówki na CityOn.pl do której masz dostęp 24 godziny 7 dni w tygodniu! Zarejestruj się lub poznaj zalety Naszego portalu!

Widok z drona

Podziel się

Podziel się z Naszymi użytkownikami unikatowymi zdjęciami z Twojego miasta, filmami wideo oraz zdjęciami. Skontaktuj się z Nami a resztę zrobimy za Ciebie!