Wyszukaj kategorieInformacje o mieście Oborniki

Oborniki to miasto powiatowe położone nad rzeką Wartą i przy ujściu Wełny (rzeka odprowadzająca ścieki do Warty), ok. 30 km na północ od Poznania. Na północ od Obornik rozciąga się Puszcza Notecka. Ze względu na idealny mikroklimat okolicy, w niedalekiej odległości od miasta znajdują się zaplecze terapeutyczne.

Na północny zachód od rynku natkniesz się na kościół Matki Bożej Wniebowziętej. Pierwotnie gotycka świątynia, zbudowana w XV wieku, została przebudowana na dzisiejszy kształt w 1814 roku, z jedną nawą boczną.

Przy ul. Obrzyckiej znajduje się unikatowy kościół pod wezwaniem Świętego Krzyża z 1766 roku. Przy ul. Lipowej z pewnością można zobaczyć neogotycki, dawny ewangelicki kościół św. Józefa z 1900 r. z 90-metrową wieżą.

Wzdłuż kilometrowego odcinka Wełny, przebiegającego przez miasto, znajduje się ichtiologiczny rezerwat "Słonawy", słynący z obfitości gatunków ryb - w tym boleń, troć.

Zarejestruj się

Tylko 5 minut dzieli Cię od założenia własnej wizytówki na CityOn.pl do której masz dostęp 24 godziny 7 dni w tygodniu! Zarejestruj się lub poznaj zalety Naszego portalu!

Podziel się

Podziel się z Naszymi użytkownikami unikatowymi zdjęciami z Twojego miasta, filmami wideo oraz zdjęciami. Skontaktuj się z Nami a resztę zrobimy za Ciebie!