Wyszukaj kategorieInformacje o mieście Michałowo

Miasto, będące siedzibą gminy, leży ok. 40 km na południowy wschód od Białegostoku. Została założona w 1832 roku przez Seweryna Michałowskiego jako kolonia dla niemieckich producentów tkanin i ich rodzin.

Wśród najciekawszych zabytków wyróżnia się XIX-wieczna urbanistyka, drewniana cerkiew prawosławna wzniesiona w 1908 r. oraz Kościół Opatrzności Bożej. "Na zwiedzanie zasługuje również "Niezbudka" - Warsztat Filmu, Fotografii i Dźwięku w Michałowie. Warto zauważyć, że rezerwat przyrody Gorbacz, który został utworzony w celu ochrony jeziora będącego pozostałością epoki lodowcowej, jednego z ostatnich w tej części Polski, oraz unikatowe jezioro Siemianówka, są częścią gminy Michałowo.

Zarejestruj się

Tylko 5 minut dzieli Cię od założenia własnej wizytówki na CityOn.pl do której masz dostęp 24 godziny 7 dni w tygodniu! Zarejestruj się lub poznaj zalety Naszego portalu!

Podziel się

Podziel się z Naszymi użytkownikami unikatowymi zdjęciami z Twojego miasta, filmami wideo oraz zdjęciami. Skontaktuj się z Nami a resztę zrobimy za Ciebie!