Informacje o mieście Supraśl

Supraśl to niezwykle atrakcyjne miasto na Podlasiu i w Puszczy Knyszyńskiej. Od momentu powstania ponad 500 lat temu była świadkiem wielu wydarzeń, które odegrały ważną rolę w historii Polski.

znajduje się zaledwie 208 km od centrum Warszawy i 10 km od Białegostoku, stolicy regionu. Posiada wiele spokojnych miejsc z drewnianymi domami, katolickimi i prawosławnymi kościołami i kaplicami. Jest to miejsce wielokulturowe: jego mieszkańcy są pochodzenia polskiego, białoruskiego, rosyjskiego, tatarskiego, żydowskiego i niemieckiego, wyznają różne wyznania, w tym katolickie, prawosławne, judaistyczne i protestanckie. Jest też popularnym miejscem dla reżyserów filmowych, a także pojawiła się w polskich serialach telewizyjnych, takich jak "Blondynka", "U Pana Boga za fragment" czy "U Pana Boga w ogródku".

Atrakcje turystyczne w mieście Supraśl

W Supraślu znajduje się piękny klasztor, w którym znajduje się muzeum ikon - najnowocześniejsze muzeum tego typu w Polsce, a także wiele przykładów XIX-wiecznej architektury. Wiąże się również z piękną i malowniczą doliną rzeki Supraśl - idealną na wyprawy kajakowe, podczas których można podziwiać bogatą florę i faunę Puszczy Knyszyńskiej.

Uzdrowisko w Supraślu

Jest to jedno z najnowocześniejszych polskich uzdrowisk, a jedno z dwóch - Augustów - na Podlasiu. Supraśl leży pośrodku Puszczy Knyszyńskiej, której walory przyrodnicze przyczyniają się do rozwoju miasta jako uzdrowiska. Mikroklimat zawdzięcza lasowi sosnowemu, w którym powietrze wypełnione jest olejkami leczniczymi, widoki zapierają dech w piersiach, a śpiew ptaków rozbrzmiewa wokół, umożliwiając odpoczynek od zgiełku współczesnego życia. Czas tutaj zdaje się płynąć wolniej.

Zarejestruj się

Tylko 5 minut dzieli Cię od założenia własnej wizytówki na CityOn.pl do której masz dostęp 24 godziny 7 dni w tygodniu! Zarejestruj się lub poznaj zalety Naszego portalu!

Widok z drona

Podziel się

Podziel się z Naszymi użytkownikami unikatowymi zdjęciami z Twojego miasta, filmami wideo oraz zdjęciami. Skontaktuj się z Nami a resztę zrobimy za Ciebie!Popularne kategorie