Wyszukaj kategorieInformacje o mieście Lędziny

Gmina Lędziny należy do powiatu bieruńsko-lędzińskiego, który jest częścią województwa śląskiego. Obszar gminy pokrywa się z granicami administracyjnymi miasta Lędziny, na które składają się tereny geodezyjne, popularnie zwane dzielnicami: Lędziny, Hołdunów, Goławiec, Smardzowice i Górki. Lędziny zajmują powierzchnię 3104 ha i nie ma gęstych zabudowań - pomiędzy poszczególnymi dzielnicami rozciągają się pola, lasy i tereny przemysłowe.

Lędziny to dynamicznie rozwijająca się gmina, dzięki otwartości na inwestycje we wszystkie rodzaje działalności gospodarczej, edukacyjnej, kulturalnej, rekreacyjnej i sportowej. Spośród 77 zakładów przemysłowych najważniejszą rolę odgrywa kopalnia węgla kamiennego "Ziemowit", zatrudniająca największą liczbę mieszkańców gminy. Z czasem proporcja osób zatrudnionych w górnictwie zmienia się na korzyść działalności gospodarczej prowadzonej na własny rachunek.

Zarejestruj się

Tylko 5 minut dzieli Cię od założenia własnej wizytówki na CityOn.pl do której masz dostęp 24 godziny 7 dni w tygodniu! Zarejestruj się lub poznaj zalety Naszego portalu!

Widok z drona

Podziel się

Podziel się z Naszymi użytkownikami unikatowymi zdjęciami z Twojego miasta, filmami wideo oraz zdjęciami. Skontaktuj się z Nami a resztę zrobimy za Ciebie!