Wyszukaj kategorieInformacje o mieście Inowrocław

Inowrocław jest nazywany "miastem na soli" ze względu na unikalne położenie na złożach soli, których moc lecznicza wykorzystywana jest od wielu lat. Wyjątkowy mikroklimat lokalny sprzyja leczeniu nadciśnienia tętniczego, schorzeń górnych dróg oddechowych, tarczycy i alergii skórnych. Stosuje się go również we wczesnej rehabilitacji serca.

Atrakcje Turystyczne w Inowrocławiu

Uzdrowiskową część miasta tworzy park solankowy o powierzchni ponad 85 hektarów. Znajduje się w nim wieża dyplomowa, główny obiekt uzdrowiska, który został otwarty w 2001 roku. Jest drugim co do wielkości w Polsce, zaraz po Ciechocinku. Solanka jest transportowana pompami do najwyższego poziomu wieży pomiarowej (9 m), następnie przepływa przez gałęzie tarniny, przyczyniając się do rozwoju aerozolu solankowego w otoczeniu wieży pomiarowej.

Uzdrowiska w Inowrocławiu

W okresie międzywojennym Inowrocław nazywano "klejnotem uzdrowisk". Przyciągała gości uzdrowiskowych zarówno z kraju, jak i zagranicy. Niektóre z udogodnień uzdrowiskowych znajdujących się w parku to pijalnia, oferująca wody wydobywane w Inowrocławiu, wodę mineralną "Inowrocławianka" oraz wodę leczniczą "Jadwiga"; Palmiarnia i chałupa kujawska z wieloma gatunkami egzotycznych roślin, pięknymi pachnącymi ogrodami, ogrodami papieskimi, piaszczystą plażą, kortami tenisowymi, siłownią na świeżym powietrzu, miejscem na spotkania grillowe, a także trampoliny.

Zarejestruj się

Tylko 5 minut dzieli Cię od założenia własnej wizytówki na CityOn.pl do której masz dostęp 24 godziny 7 dni w tygodniu! Zarejestruj się lub poznaj zalety Naszego portalu!

Widok z drona

Podziel się

Podziel się z Naszymi użytkownikami unikatowymi zdjęciami z Twojego miasta, filmami wideo oraz zdjęciami. Skontaktuj się z Nami a resztę zrobimy za Ciebie!