Wyszukaj kategorieInformacje o mieście Czerwionka-Leszczyny

Gmina i Miasto Czerwionka-Leszczyny położone są w południowej części Polski, w województwie śląskim, 60 km od granicy z Czechami. Lokalizacja jest dobrze skomunikowana dzięki lokalizacji zjazdów z autostrad, co wpływa na dynamiczny rozwój gospodarczy miasta. Łączna powierzchnia (115 km2 ) sprawia, że Czerwionka-Leszczyny są jedną z największych gmin w regionie.

Architektura w miejscowości Czerwionka-Leszczyny

Charakterystyczną cechą budynku Czerwionki-Leszczyn jest zachowanie zespołu budynków wielorodzinnych dawnej Kopalni "Dębieńsko" - zwanych familoki. Zabytkowa zabudowa z czerwonej cegły przyciąga uwagę architektury i urbanistyki. Ze względu na dużą wartość architektoniczną zabytkowego osiedla oraz lokalizację w centrum miasta, ostatnie lata poświęcone są rewitalizacji osiedla. Odwiedzane przez turystów Familoki to jeden z najcenniejszych zabytków w rejonie Czerwionki-Leszczyny.

Atrakcje turystyczne w Czerwonce-Leszczyny

Niezaprzeczalne są walory przyrodnicze Czerwionki-Leszczyna. Gmina to nie tylko krajobraz poeksploatacyjny. Na szczególną uwagę zasługują liczne tereny zielone służące rekreacji i wypoczynkowi - turystyka piesza, rowerowa czy nordic walking. Piękne stanowiska przyrodnicze i liczne zabytki są głównym atutem obszaru gminy.

Zarejestruj się

Tylko 5 minut dzieli Cię od założenia własnej wizytówki na CityOn.pl do której masz dostęp 24 godziny 7 dni w tygodniu! Zarejestruj się lub poznaj zalety Naszego portalu!

Widok z drona

Podziel się

Podziel się z Naszymi użytkownikami unikatowymi zdjęciami z Twojego miasta, filmami wideo oraz zdjęciami. Skontaktuj się z Nami a resztę zrobimy za Ciebie!