Informacje o mieście Cieszyn

Cieszyn to małe miasteczko leżące na granicy polsko-czeskiej w samym sercu Europy Środkowo-Wschodniej. Podzielona od 1920 roku granicą, jest miastem wielu kultur i religii, w którym od wieków żyją obok siebie ludzie różnych narodowości i wyznań, a lokalne szlaki handlowe przynoszą miastu nowe idee. Do dziś Cieszyn jest centrum handlowym oferującym towary zarówno swoim mieszkańcom, jak i przyjezdnym, którzy przyjeżdżają tu nawet z daleka. Cieszyn jest popularnym celem wycieczek turystycznych. Jej wielowiekową historię symbolizuje Rotunda z XI wieku i Wieża Piastowska z XIV wieku - najstarsze zabytki na tym terenie i świadectwo potęgi dynastii Piastów. Miasto nie zapomina o swojej przeszłości, ale patrzy także w przyszłość. Design stał się narzędziem do tworzenia nowych pomysłów. Popularyzował ją tu Zamek Cieszyn - pierwszy w Polsce regionalny ośrodek designu.

Zarejestruj się

Tylko 5 minut dzieli Cię od założenia własnej wizytówki na CityOn.pl do której masz dostęp 24 godziny 7 dni w tygodniu! Zarejestruj się lub poznaj zalety Naszego portalu!

Widok z drona

Podziel się

Podziel się z Naszymi użytkownikami unikatowymi zdjęciami z Twojego miasta, filmami wideo oraz zdjęciami. Skontaktuj się z Nami a resztę zrobimy za Ciebie!Popularne kategorie