Wyszukaj kategorieOdkryj Augustów

Augustów jest miastem w północno-wschodniej Polsce o liczbie mieszkańców przekraczającej 30 000. Położony jest nad rzeką Nettą i Kanałem Augustowskim, otoczony pięknymi jeziorami Necko, Białym i Rospuda w województwie podlaskim, dlatego został nazwany "Wenecją Północy". Miasto leży również w pobliżu Parku Narodowego Wigier i Biebrzy. Jest to nizinny ośrodek

uzdrowiskowy, uważany za najważniejsze uzdrowisko w Lasie Augustowskim.

Augustów jest ważnym skrzyżowaniem i głównym szlakiem łączącym Warszawę z Litwą. Kanał Augustowski został pierwotnie zbudowany jako ważny szlak handlowy, ale dziś jest otwarty jedynie dla turystów. Ze względu na warunki klimatyczne i olejki eteryczne wytwarzane przez drzewa iglaste na tym terenie, uzdrowisko to słynie z leczenia chorób serca i układu krążenia.

Zarejestruj się

Tylko 5 minut dzieli Cię od założenia własnej wizytówki na CityOn.pl do której masz dostęp 24 godziny 7 dni w tygodniu! Zarejestruj się lub poznaj zalety Naszego portalu!

Widok z drona

Podziel się

Podziel się z Naszymi użytkownikami unikatowymi zdjęciami z Twojego miasta, filmami wideo oraz zdjęciami. Skontaktuj się z Nami a resztę zrobimy za Ciebie!