Wyszukaj kategorie w ŻywiecAtrakcje turystyczne w Mieście Żywiec

Żywiec to piękne miasto położone w województwie śląskim. Miasto położone jest w Kotlinie Żywieckiej pomiędzy rzekami Koszarawą, Sołą i jeziorkiem Żywieckim. Centrum znajduje się na wysokości około 345-350 metrów nad poziomem morza. Około 32 tys. osób.

Atrakcje turystyczne w Żywcu

To tutaj przyjeżdża wielu turystów, którzy chcą się zrelaksować lub aktywnie spędzić czas. Okolica jest idealna do wycieczek pieszych i rowerowych - dobrze przygotowane trasy, które prowadzą do pobliskich miast i gór, wokół wzgórz, gdzie można podziwiać wspaniałe krajobrazy.

Do największych wydarzeń kulturalnych regionu należy festiwal kolęd "Gody Żywieckie" (w sezonie karnawałowym) oraz festiwal folklorystyczny "Tydzień Kultury Beskidzkiej" (na przełomie lipca i sierpnia).

Mieszkańcy tego miejsca kochają swoją ziemię i są oddani zachowaniu swojego folkloru i tradycji. To są zwykli ludzie i jak mówią "wystarczy kawałek chleba i pracy, żeby nas uszczęśliwić...".

Kto przyjeżdża i widzi senne doliny z górskich szczytów. Przyjeżdża tu ponownie - aby zjednoczyć się z naturą, odetchnąć powietrzem zielonych szczytów, posłuchać starych tradycyjnych opowieści i uciec od zgiełku i pośpiechu miasta.

Zarejestruj się

Tylko 5 minut dzieli Cię od założenia własnej wizytówki na CityOn.pl do której masz dostęp 24 godziny 7 dni w tygodniu! Zarejestruj się lub poznaj zalety Naszego portalu!

Widok z drona

Podziel się

Podziel się z Naszymi użytkownikami unikatowymi zdjęciami z Twojego miasta, filmami wideo oraz zdjęciami. Skontaktuj się z Nami a resztę zrobimy za Ciebie!