Wyszukaj kategorieAtrakcje turystyczne w miejscowości Zwierzyniec

Miasto, w którym znajduje się administracja Roztoczańskiego Parku Narodowego, jest najpopularniejszym ośrodkiem wypoczynkowym na Roztoczu.

Miasto stanowi punkt wyjścia dla wielu ścieżek i szlaków turystycznych, w tym najpopularniejszej ścieżki edukacyjnej do Bukowej Góry, dzięki której turyści poznają rozległe lasy Roztocza, które zajmują 93% powierzchni parku. W centrum miasta znajdują się zabytkowe budowle, które powstały w czasach Oplotu Zamoyskich: kościół na wodzie z połowy XVIII wieku, zespół budowli klasycystycznych, w których znajdują się biura ogona opłat, rezydencja pełnomocnika i starego browaru, wybudowana w 1806 roku. W historycznym centrum miasta znajdują się również dwa parki: Zwierzyńczyk, z zabytkowym systemem wodnym i stawami na terenie posesji oraz Parku Miejskiego, z deptakiem przy kościelnym stawie.

Zarejestruj się

Tylko 5 minut dzieli Cię od założenia własnej wizytówki na CityOn.pl do której masz dostęp 24 godziny 7 dni w tygodniu! Zarejestruj się lub poznaj zalety Naszego portalu!

Widok z drona

Podziel się

Podziel się z Naszymi użytkownikami unikatowymi zdjęciami z Twojego miasta, filmami wideo oraz zdjęciami. Skontaktuj się z Nami a resztę zrobimy za Ciebie!