Wyszukaj kategorieInformacje o mieście Krasnobród

Krasnobród jest administracyjną częścią powiatu zamojskiego i województwa lubelskiego. Miasto położone jest w południowo-wschodniej Polsce, wśród malowniczych wzgórz Wyżyny Lubelskiej i Roztoczańskiej oraz w dolinie gór Wisły Wieprza. Ze względu na swoje położenie w roztoczu środkowym Krasnobrod często nazywany jest "sercem Roztocza". Najwyższymi wzniesieniami otaczającymi Krasnobród są Góra Chełmowa, znana wcześniej jako Góra Książęca o wysokości 336 m n.p.m. i wzgórze z opuszczonym kamieniołomem. Najwyższą wysokością pasma Roztocza Środkowego jest Góra Wapielnia (387 m n.p.m.), stojąca na skraju gminy Krasnobród. Miasto położone jest na terenie Krasnobodzkiego Parku Krajobrazowego i sąsiaduje z Roztoczańskim Parkiem Narodowym.

Zarejestruj się

Tylko 5 minut dzieli Cię od założenia własnej wizytówki na CityOn.pl do której masz dostęp 24 godziny 7 dni w tygodniu! Zarejestruj się lub poznaj zalety Naszego portalu!

Podziel się

Podziel się z Naszymi użytkownikami unikatowymi zdjęciami z Twojego miasta, filmami wideo oraz zdjęciami. Skontaktuj się z Nami a resztę zrobimy za Ciebie!