Wyszukaj kategorieCo zobaczyć będąc w Żorach

Żory są jednym z najpiękniejszych i najlepiej utrzymanych, z pięknym rynkiem miejskim, świetnie skomunikowanymi ulicami i wieloma zabytkami świadczącymi o długiej przeszłości miasta. Niezwykłym aspektem tego miejsca jest sposób, w jaki stare łączy się z nowym. Mieszkańcy mają zaszczyt zadzwonić do Żor i pokazać go zwiedzającym.

Żory to średniej wielkości miasto położone w południowej części Górnego Śląska, zamieszkałe przez 63 000 mieszkańców. Posiada dogodne położenie przy skrzyżowaniu ważnych szlaków komunikacyjnych, co umożliwia dogodny dojazd do większości miast aglomeracji katowickiej, a także do ośrodków wypoczynkowych i narciarskich takich jak Bielsko-Biała, Wisła czy Szczyrk. Przez miasto przebiega droga krajowa nr 81 z Wisły i Cieszyna do Katowic oraz wojewódzko-zachodnia droga nr 935. Ponieważ Żory położone są w najczystszej ekologicznie części Górnego Śląska, z dala od przemysłu ciężkiego, zanieczyszczenie powietrza jest tu znacznie niższe niż gdziekolwiek indziej w regionie.

Zarejestruj się

Tylko 5 minut dzieli Cię od założenia własnej wizytówki na CityOn.pl do której masz dostęp 24 godziny 7 dni w tygodniu! Zarejestruj się lub poznaj zalety Naszego portalu!

Widok z drona

Podziel się

Podziel się z Naszymi użytkownikami unikatowymi zdjęciami z Twojego miasta, filmami wideo oraz zdjęciami. Skontaktuj się z Nami a resztę zrobimy za Ciebie!