Wyszukaj kategorie w ZłotoryjaInformacje o mieście Złotoryja

Położona na Dolnym Śląsku Złotoryja to jedno z najstarszych miast w Polsce i jedno z najbardziej niezwykłych w butach, z blisko 800-letnią tradycją wydobycia złota. Po ten cenny metal można jeszcze dziś wypróbować w rzekach otaczających miasto. Czasami złoto może też występować w postaci samorodka, a każdy ma szansę je znaleźć. Odwiedzający, którzy chcą zapoznać się z historią górnictwa złota, powinni najpierw udać się do Muzeum Złota.

Złotoryja – położenie geograficzne

Złotoryja, miasto o powierzchni 11,5 km2 i liczące 17 tys. mieszkańców, leży w województwie dolnośląskim i jest stolicą powiatu złotoryskiego. Posiada dogodną lokalizację w pobliżu autostrady A4 i drogi krajowej nr 3. Międzynarodowe Lotnisko we Wrocławiu oddalone jest o zaledwie 85 km. Miasto leży na południowym brzegu rzeki Kaczawa, dopływu Odry, gdzie obecność pstrąga jest gwarancją czystości wód. Złotoryja znajduje się na styku dwóch regionów geograficznych: Doliny Śląskiej i Sudetów. Na południe od miasta rozciąga się malowniczy Płaskowyż Kaczawa, będący najdalej na północ wysuniętą częścią Sudetów.

Zarejestruj się

Tylko 5 minut dzieli Cię od założenia własnej wizytówki na CityOn.pl do której masz dostęp 24 godziny 7 dni w tygodniu! Zarejestruj się lub poznaj zalety Naszego portalu!

Widok z drona

Podziel się

Podziel się z Naszymi użytkownikami unikatowymi zdjęciami z Twojego miasta, filmami wideo oraz zdjęciami. Skontaktuj się z Nami a resztę zrobimy za Ciebie!