Wyszukaj kategorie w ZąbkiInformacje o mieście Ząbki

Miasto Ząbki leży w powiecie wałomińskim, który jest jednym z największych powiatów w Polsce. Pomimo stosunkowo niewielkiej powierzchni (11,3 km2) Ząbki są drugim co do wielkości miastem w powiecie pod względem liczby ludności (ponad 25 tys. zarejestrowanych mieszkańców). Ząbki położone są w południowej części powiatu. Sąsiedzi miasta to Warszawa, Marki i Zielonka.

Położenie miasta Ząbki

W rzeczywistości nie ma innego miasta położonego tak blisko Warszawy, jak Ząbki. Centrum Warszawy znajduje się w odległości zaledwie 8 km, co oznacza, że Ząbki są jeszcze bliżej niż wiele dzielnic samej Warszawy. Lokalizacja jest idealna dla rozwoju miasta i zapewnia jego atrakcyjność. Mieszkańcy mają do dyspozycji dobra i udogodnienia największego miasta w Polsce, nie borykając się jednocześnie z żadnymi niedogodnościami życia w dużym mieście.

Atrakcje turystyczne w mieście Ząbki

Z drugiej strony, istnieją również bardzo ciekawe tereny graniczące z Ząbkami na północy i wschodzie (powiat wołomiński), które znane są z rekreacji i posiadają atrakcje turystyczne, jak np. zbiornik Zegrza oddalony o kilkanaście kilometrów.

Aktualne zajęcia kulturalne są prowadzone przez różne sekcje i specjalne grupy interesu, takie jak: warsztat rysunkowy i malarski (dzieci, młodzież i dorośli), studio teatralne, warsztat ceramiczny, warsztat wokalny, lekcje instrumentów klawiszowych, lekcje gry na gitarze, klub tańca nowoczesnego "FART", taniec towarzyski (dzieci i dorośli), lekcje baletu, warsztat fotograficzny, grupa edukacji artystycznej (sztuki wizualne, eurytyka, aktorstwo), sztuki wizualne dla młodszych dzieci, kluby "Cantores Misericordiae", "Chór relaksu" Misericordiae, Chór Paraficki

Zarejestruj się

Tylko 5 minut dzieli Cię od założenia własnej wizytówki na CityOn.pl do której masz dostęp 24 godziny 7 dni w tygodniu! Zarejestruj się lub poznaj zalety Naszego portalu!

Widok z drona

Podziel się

Podziel się z Naszymi użytkownikami unikatowymi zdjęciami z Twojego miasta, filmami wideo oraz zdjęciami. Skontaktuj się z Nami a resztę zrobimy za Ciebie!