Włodawa

Włodawa to miasto nad Bugiem, w którym zachowały się trzy zabytkowe kościoły: barokowy kościół katolicki z klasztorem Paulinów, bizantyjsko-radziecka cerkiew prawosławna oraz jeden z najpiękniejszych zespołów synagogalnych w kraju z dużą barokową synagogą.

Atrakcje turystyczne we Włodawie

W tym ostatnim mieści się Muzeum Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego, które dokumentuje i prezentuje przeszłość miasta, a także organizuje coroczny Festiwal Trzech Kultur, który odbywa się częściowo w zachowanych świątyniach. Wielki rynek miejski z zachowanym budynkiem straganów i sklepów, tzw. czworokątem, nawiązuje do komercyjnej przeszłości Włodawy. Dawne miasto portowe jest dziś ważnym punktem spływów kajakowych po Bugu i Włodawce.

Zarejestruj się

Tylko 5 minut dzieli Cię od założenia własnej wizytówki na CityOn.pl do której masz dostęp 24 godziny 7 dni w tygodniu! Zarejestruj się lub poznaj zalety Naszego portalu!

Widok z drona

Podziel się

Podziel się z Naszymi użytkownikami unikatowymi zdjęciami z Twojego miasta, filmami wideo oraz zdjęciami. Skontaktuj się z Nami a resztę zrobimy za Ciebie!Popularne kategorie