Włocławek

Włocławek jest małym miastem w centralnej Polsce, liczącym około 115 000 mieszkańców. Jest to jeden z najstarszych ośrodków miejskich w Polsce, a w XII wieku stał się siedzibą biskupów Cuiavia. W okresie Złotego Wieku Polskiego, w XV-XVII w., był stosunkowo ważnym ośrodkiem intelektualnym i handlowym nad Wisłą. W XIX i XX wieku miasto zostało uprzemysłowione i dziś znane jest z dużego zakładu chemicznego w jego północnej części i dużej zapory na Wiśle.

Atrakcje turystyczne we Włocławek

Najbardziej znany jest z wielu ciekawych zabytków, muzeów, parków krajobrazowych i klubów. Do najsłynniejszych zabytków miasta należą: Plac Kopernika, słynne Muzeum Diecezjalne z dziełami Guercino, Caravaggio i Dürera, gotycka katedra - jedna z najstarszych (1340) i najwyższych w Polsce na 87 m, Bulwary Wiślane, Muzeum Ziemi Kujawsko-Dobrzyńskiej (fajans i skarby sztuki fajansu Antony-ego), drugi wiadukt wodny na Kujawach i Dobrzynie (fajans i skarby sztucznej furgonetii Antony-ego). Włocławek znany jest również jako "miasto aktywnego wypoczynku", ponieważ istnieje wiele możliwości uprawiania turystyki rowerowej, trekkingu po kucykach, spacerów po licznych lasach, łowiectwa, wędkarstwa i sportów wodnych nad jeziorami.

Zarejestruj się

Tylko 5 minut dzieli Cię od założenia własnej wizytówki na CityOn.pl do której masz dostęp 24 godziny 7 dni w tygodniu! Zarejestruj się lub poznaj zalety Naszego portalu!

Widok z drona

Podziel się

Podziel się z Naszymi użytkownikami unikatowymi zdjęciami z Twojego miasta, filmami wideo oraz zdjęciami. Skontaktuj się z Nami a resztę zrobimy za Ciebie!Popularne kategorie