Wyszukaj kategorieInformacje o mieście Ustka

Ustka to miejsce nierozerwalnie związane z pobliskim Słupskim, od początku istnienia obu osiedli, a z czasem także miasteczek, istnieje między nimi ścisła więź, będąca sporadycznie prostą zależnością mieszkańców Ustki od władz Słupska.

Ustka, licząca ponad 17 000 mieszkańców, położona jest w północno-zachodniej Polsce, w województwie pomorskim. Bliskość morza, infrastruktura i starania władz o rewitalizację Starego Miasta sprawiają, że Ustka jest rajem dla turystów, nawet dla tych, którym trudno się spodobać.

Atrakcje turystyczne w Ustce

Największą atrakcją współczesnej Ustki jest plaża składająca się z dwóch nieco różniących się od siebie części. Część wschodnia, położona blisko centrum miasta, posiada bogatą infrastrukturę plażową oraz zaplecze gastronomiczne i rozrywkowe. Zachodnia plaża, położona nieco dalej od centrum miasta, jest popularna wśród miłośników bardziej naturalnego opalania się. Ustka jest również uzdrowiskiem, w którym leczone są choroby reumatologiczne i kardiologiczne, urazy, drogi oddechowe i stany nerwowe. Ułatwia to tutejszy mikroklimat, słone źródła i lecznicze błota, które można znaleźć na tym obszarze.

Jest to portowe miasto położone w województwie pomorskim, które jest również wspaniałym kąpieliskiem i uzdrowiskiem. Jest to jedno z najpopularniejszych miejsc turystycznych w Polsce, prócz plaż i morza posiada całe mnóstwo rewelacyjnych atrakcji które przyciągają wczasowiczów. Jest tutaj wiele zabytków które naprawdę warto zwiedzić i zobaczyć, przykładowo kościół p.w. Najświętszego Zbawiciela w którym możemy zobaczyć krucyfiks z 1752 roku, przepiękne XVII wieczne obrazy, protestanckie empory oraz wspaniałe witraże.

Oczywiście koniecznie też trzeba zajrzeć do latarni morskiej, oraz obejrzeć domy konstrukcji szachulcowej z XVIII/XIX wieku. Godne uwagi są też domki rybackie i kamieniczki, a już z pewnością warto odwiedzić niektóre muzea. Przykładowo Muzeum Chleba w którym obejrzeć można zabytkowe urządzenia do wyrabiania ciasta, mieszadła do masy, gofrownice, automat do sprzedaży cukierków i wiele innych ciekawych i bardzo starych sprzętów. Port w Ustce to rewelacyjne miejsce można tam zobaczyć oryginalne kutry rybackie a nawet kupić od rybaka ryby wędzone, lub świeżutkie prosto z morza.

Molo w Ustce to doskonałe miejsce dla spacerowiczów, którzy mogą podziwiać z niego przepiękne widoki. Niesamowitą atrakcją tego miejsca są znikające plaże, które doskonale widać na przykład z latarni morskiej. Ustka jak to nadmorska miejscowość daje turystom wspaniałe możliwości do uprawiania sportów wodnych, oraz wylegiwania się na plaży. Oczywiście są tutaj wypożyczalnie sprzętów plażowych oraz do sportów wodnych. W Ustce nie tylko w sezonie letnim jest wielu turystów, poza sezonem głównie zimą przybywają tutaj osoby zainteresowane zbiorem bursztynów, dla nich Ustka to prawdziwy raj. To miejsce jak widać dla każdego turysty i warte odwiedzenia o każdej porze roku.

Zarejestruj się

Tylko 5 minut dzieli Cię od założenia własnej wizytówki na CityOn.pl do której masz dostęp 24 godziny 7 dni w tygodniu! Zarejestruj się lub poznaj zalety Naszego portalu!

Widok z drona

Podziel się

Podziel się z Naszymi użytkownikami unikatowymi zdjęciami z Twojego miasta, filmami wideo oraz zdjęciami. Skontaktuj się z Nami a resztę zrobimy za Ciebie!