Wyszukaj kategorie w StargardInformacje o mieście Stargard

W Stargardzie jest mnóstwo niezwykłych zabytków historycznych, które z pewnością warto zobaczyć. Przede wszystkim kościół parafialny, imponujący budynek z czerwonej cegły z XIII wieku, który zachwyca dużą ilością detali architektonicznych i elementów dekoracyjnych o zróżnicowanych kształtach. Drugi kościół to kościół św. Jana Chrzciciela, który może pochwalić się dużą, 99-metrową wieżą. Do ciekawych zabytków Stargardu należy średniowieczny ratusz oraz wartownia, w której znajduje się oddział muzeum regionalnego i kolekcja arsenału broni. Ponieważ Stargard był niegdyś ważną twierdzą dla Pomorza Zachodniego, miasto otoczone było silnymi fortyfikacjami z licznymi wieżami i bramami. Wiele z nich zachowało się do dziś i jest wielką atrakcją i nadaje Stargardzie wyjątkową atmosferę. Niezwykłą konstrukcją jest brama miejska, która jest zbudowana na obu brzegach rzeki. Zbudowany w XV wieku, został zaprojektowany jako brama dla statków zawijających do portu, choć dziś należy wspiąć się na szczyt wieży zwanej "Morze Czerwone", aby cieszyć się wspaniałą panoramą całego miasta. Co ciekawe, Stargard leży na 15 południku, a fakt ten upamiętnia kamień otoczony kilkoma drzewami. Ten południk jest osią środkową czasu środkowoeuropejskiego, co czyni Stargarda jednym z niewielu miejsc, gdzie czas zegara i słońca są dokładnie takie same, przynajmniej w zimie.

Zarejestruj się

Tylko 5 minut dzieli Cię od założenia własnej wizytówki na CityOn.pl do której masz dostęp 24 godziny 7 dni w tygodniu! Zarejestruj się lub poznaj zalety Naszego portalu!

Widok z drona

Podziel się

Podziel się z Naszymi użytkownikami unikatowymi zdjęciami z Twojego miasta, filmami wideo oraz zdjęciami. Skontaktuj się z Nami a resztę zrobimy za Ciebie!