Wyszukaj kategorieInformacje o mieście Sopot

Sopot zawdzięcza swoją popularność położeniu na wybrzeżu Bałtyku. Miasto położone jest na wysokiej skarpie, dzielącej je na dwie części (wysoką na zachodzie i niską na wschodzie), a u podnóża leży plaża.

Sopot jest nadmorskim kurortem uzdrowiskowym w Polsce. Sopot oraz dwa pobliskie miasta - Gdańsk i Gdynia - nazywane są często Trójmiastem. Jest to najmniejsze z trzech i najbogatsze przeciętnie, przyciągające bogatych i sławnych z okolicy (którzy mają tendencję do osiedlania się tam), a także z Polski, Europy i innych krajów, którzy przyjeżdżają tu na wakacje lub utrzymują się w dobrym stanie.

Sopot ma imponującą historię, ale pozostaje mały i zaangażowany w swoją pierwotną misję wypoczynku. Zamknięte pomiędzy większą Gdynią a Gdańskiem i mogące korzystać z ich wielkomiejskiej infrastruktury, zachowuje swój urok małomiasteczkowy i pozostaje bardzo popularnym nadmorskim celem podróży w Polsce.

Zarejestruj się

Tylko 5 minut dzieli Cię od założenia własnej wizytówki na CityOn.pl do której masz dostęp 24 godziny 7 dni w tygodniu! Zarejestruj się lub poznaj zalety Naszego portalu!

Widok z drona

Podziel się

Podziel się z Naszymi użytkownikami unikatowymi zdjęciami z Twojego miasta, filmami wideo oraz zdjęciami. Skontaktuj się z Nami a resztę zrobimy za Ciebie!