Wyszukaj kategorieInformacje o mieście Sianów

Sianów wraz z jego 24 miejscowościami (najmniejszymi jednostkami administracyjnymi w Polsce) tworzy jednostkę administracyjną o powierzchni 227 kilometrów kwadratowych, zamieszkuje go 13 500 osób.

Gościnna gmina Sianów jest pięknym regionem położonym wśród rezerwatów przyrody i w sąsiedztwie Morza Bałtyckiego. Sianów jest wolny od wielkiego przemysłu, słynie z pięknego otoczenia, czystego powietrza i bogatej przyrody. Gmina Sianów położona jest na Wybrzeżu Słowińskim, na Równinie Słupskiej. Naturalne granice wyznaczają jeziora Jamno i Bukowo od północy, dno doliny Unieścia od zachodu, lasy Góry Chełmskiej i Nadleśnictwa Manowo od południa oraz kompleks leśny Nadleśnictwa Karnieszewice od wschodu.

Historia miasta Sianów

Sianów powstał około XIV wieku przy ważnym szlaku handlowym łączącym Szczecin z Gdańskiem. Już w 1343 r. Piotr Święca z Polanwa nadał osadzie prawa miejskie wraz z pozwoleniem na użytkowanie okolicznych łąk, lasów i jezior.

Na przełomie XIX i XIX w. miasto przeżyło najgorętszy okres. Zniszczenia wojny siedmioletniej (1756-1763) wraz z ówczesnymi plagami i konsekwencjami powtarzających się marszów wojsk napoleońskich w latach 1807-1812 spowodowały załamanie gospodarki miasta. Ożywienie nadeszło wraz z początkiem kapitalizmu i reformami rolnymi. Miasto rozwijało się przemysłowo.

Zarejestruj się

Tylko 5 minut dzieli Cię od założenia własnej wizytówki na CityOn.pl do której masz dostęp 24 godziny 7 dni w tygodniu! Zarejestruj się lub poznaj zalety Naszego portalu!

Widok z drona

Podziel się

Podziel się z Naszymi użytkownikami unikatowymi zdjęciami z Twojego miasta, filmami wideo oraz zdjęciami. Skontaktuj się z Nami a resztę zrobimy za Ciebie!