Informacje o mieście Serock

Serock to średniowieczne miasto z zachowanym historycznym układem urbanistycznym i chodnikiem. W pobliżu, na malowniczej trasie spacerowej znajduje się twierdza świadków historii i jej pierwszych mieszkańców Serocka. Prawa miejskie Serocka otrzymał w 1417 r. z rąk księcia Janusza I. Życie w ówczesnym Serocku kwitło aż do wojen szwedzkich w XVII wieku. W latach 1807-1808 Napoleon, ze względu na strategiczne znaczenie tego miejsca, nakazał ufortyfikować Serocka Modlinem i Pragą. W 1809 r. (wcześniej 1794 r.), a później w 1831 r. Serock znajdował się w granicach walki o stolicę.

Po powstaniu styczniowym, represyjnych władz okupacyjnych, Serock stracił prawa miejskie i odzyskał je ponownie w 1923 roku, II wojna światowa przyniosła niemal całkowite zniszczenie miasta, podczas pierwszej walki polsko-niemieckiej w 1939 roku, a następnie podczas walk na przyczółku pułtusko-serockim w 1944 roku.

Zarejestruj się

Tylko 5 minut dzieli Cię od założenia własnej wizytówki na CityOn.pl do której masz dostęp 24 godziny 7 dni w tygodniu! Zarejestruj się lub poznaj zalety Naszego portalu!

Widok z drona

Podziel się

Podziel się z Naszymi użytkownikami unikatowymi zdjęciami z Twojego miasta, filmami wideo oraz zdjęciami. Skontaktuj się z Nami a resztę zrobimy za Ciebie!Popularne kategorie