Wyszukaj kategorieInformacje o mieście Pułtusk

Pułtusk jest miastem liczącym ponad 19 tys. mieszkańców. Położony jest na północy Mazowsza, w odległości 60 km od Warszawy, na trasie do jezior Mazurskich. Przez Pułtusk przebiega jeszcze inny szlak prowadzący do jezior Mauryjskich i Pojezierza Bugusko-Holskiego: naturalnym szlakiem wodnym, który tworzy rzeka Narew. Zanim dotrze do miasta, w odległości dwóch kilometrów od niego znajdują się widelce łóżkowe obejmujące Stare Miasto i Rynek z zamkiem i przyległymi kamienicami. Rozległe dorzecze Bugów na południe od Pułtuska. Wschodnie obrzeża miasta graniczą z Białym Puszczą, o powierzchni prawie 500 km2.

Pułtusk pełni funkcję centrum administracyjnego, tradycyjnie od wieków związany jest również z działalnością edukacyjną, a od niedawna jest miejscem spotkań Polonii światowej. Jest także ważnym ośrodkiem usług publicznych, zaspokajającym potrzeby mieszkańców gminy i powiatu pułtuskiego poprzez swoje instytucje kultury, ochrony zdrowia, pomocy społecznej, sądowe itp.

Zarejestruj się

Tylko 5 minut dzieli Cię od założenia własnej wizytówki na CityOn.pl do której masz dostęp 24 godziny 7 dni w tygodniu! Zarejestruj się lub poznaj zalety Naszego portalu!

Widok z drona

Podziel się

Podziel się z Naszymi użytkownikami unikatowymi zdjęciami z Twojego miasta, filmami wideo oraz zdjęciami. Skontaktuj się z Nami a resztę zrobimy za Ciebie!