Wyszukaj kategorieInformacje o mieście Nowy Sącz

Nowy Sącz jest stolicą obszaru znanego jako Polska "Toskania" z 700 letnim dziedzictwem kulturowym, trzema pasmami górskimi pokrytymi lasami, trzema górskimi rzekami - Dunajcem, Popradem i Kamienicą, licznymi uzdrowiskami i wyciągami narciarskimi.

Nowy Sącz leży w samym sercu Beskidu Sądeckiego - jednego z najatrakcyjniejszych regionów turystycznych Polski, słynącego z leczniczych wód, orzeźwiającego klimatu i wspaniałych krajobrazów. Miasto jest "turystyczną mekką" Beskidów, gdzie Karol Wojtyła, późniejszy papież, uwielbiał wędrować.

"Królewski Gród", siedziba powiatu dwóch powiatów (Grodzkiego i Ziemskiego), stolica województwa nowosądeckiego w latach 1975-1998, uważany jest za centrum kulturalne, turystyczne i gospodarcze południowej Polski. Zwęglony jest przez: wykształconą młodzież i ciężko pracujących przedsiębiorców.

Zarejestruj się

Tylko 5 minut dzieli Cię od założenia własnej wizytówki na CityOn.pl do której masz dostęp 24 godziny 7 dni w tygodniu! Zarejestruj się lub poznaj zalety Naszego portalu!

Widok z drona

Podziel się

Podziel się z Naszymi użytkownikami unikatowymi zdjęciami z Twojego miasta, filmami wideo oraz zdjęciami. Skontaktuj się z Nami a resztę zrobimy za Ciebie!