Wyszukaj kategorieInformacje o mieście Nekla

Nekla znajduje się w Wielkopolsce (Pojezierze Wielkopolskie) i jest jedną z najmniejszych (96,2 km2) w województwie wielkopolskim. Nekla City jest 36 km na wschód od Poznania.

Nekla i jej obszary mają interesującą historię. Pierwsza wzmianka o Nekla pojawiła się w 1405 roku. W latach 1725-1993 Nekla była miastem - wiele kościołów zostało zbudowanych w Nekla, Targowej Górce i Opatowku. W 2000 roku ludzie z Nekla prowadzili kampanię polskiego rządu w celu odzyskania prawa miejskiego. Teraz Nekla ma 6.670 mieszkańców.

Jedną z zalet Nekla jest jej połączenie z międzynarodowymi drogami i trasami kolejowymi (autostrada A-2, droga krajowa nr 92, linia kolejowa Berlin-Moskwa).

Jest też wiele spokojnych miejsc, gdzie można zbudować własny "słodki dom" (w miejscowości Nekielka) - otoczony lasami i nad jeziorem - krajobrazy, które sprawiają, że czujesz się spokojnie i zrelaksowany.

Znajdują się tu 3 hotele, 3 szkoły oraz nowa nowoczesna hala (oddana do użytku w 2003 roku). Możesz również cieszyć się wieloma fetycjami i rozrywką.

Dlaczego nie spędzić wakacji w Nekla i zakochać się w jej krajobrazie? Kto wie - może to twoje "miejsce w świecie"?

Zarejestruj się

Tylko 5 minut dzieli Cię od założenia własnej wizytówki na CityOn.pl do której masz dostęp 24 godziny 7 dni w tygodniu! Zarejestruj się lub poznaj zalety Naszego portalu!

Widok z drona

Podziel się

Podziel się z Naszymi użytkownikami unikatowymi zdjęciami z Twojego miasta, filmami wideo oraz zdjęciami. Skontaktuj się z Nami a resztę zrobimy za Ciebie!