Wyszukaj kategorie w MiłosławInformacje o mieście Miłosław

Miłosław to miasto leżące nad rzeką Miłosławką (lewy dopływ Moskwy), ok. 15 km na południe od Wrześni. Najbardziej znany jest z największej bitwy, jaka miała miejsce w 1848 r. w trakcie powstania wielkopolskiego w ramach Wiosny Ludów.

W centrum miasta ma powstać targowisko (plac Wiosny Ludów) z głazem pomnikowym poświęconym miejscowym dzieciom, które w latach 1901-1904 i 1906-1907 walczyły o zachowanie języka i mowy ojczystej w szkołach.

Dom nr 24 na rynku to dawny budynek Bazaru, o który w 1848 r. toczy się najcięższa walka, upamiętniona tablicą pamiątkową umieszczoną na jego ścianie.

W południowej części miasta znajduje się pałac z początku XIX wieku. Obok pałacu znajduje się 37,8 ha park krajobrazowy z rowami, mostami i stawami, założony w stylu francuskim na początku XIX wieku, a następnie przekształcony i rozbudowany w romantyczny park krajobrazowy. W parku znajduje się pomnik polskiego dziewiętnastowiecznego poety Juliusza Słowackiego, najwcześniejszego takiego na ziemiach polskich; obok pomnika znajduje się rozległy dąb o obwodzie 680 cm.

Przez Miłosław przebiegają oznakowane szlaki piesze i rowerowe.

Zarejestruj się

Tylko 5 minut dzieli Cię od założenia własnej wizytówki na CityOn.pl do której masz dostęp 24 godziny 7 dni w tygodniu! Zarejestruj się lub poznaj zalety Naszego portalu!

Widok z drona

Podziel się

Podziel się z Naszymi użytkownikami unikatowymi zdjęciami z Twojego miasta, filmami wideo oraz zdjęciami. Skontaktuj się z Nami a resztę zrobimy za Ciebie!