Wyszukaj kategorie w MielecInformacje o mieście Mielec

Położony nad Wisłoką w południowo-wschodniej Polsce, na Podkarpaciu, Mielec szczyci się ponad 500-letnią historią. Miasto liczy około 61 tys. mieszkańców. Od drugiej połowy XIX wieku stał się regionalnym ośrodkiem rozwoju społeczno-gospodarczego. Szczególny wpływ na rozwój miasta miały dwa sektory przemysłowe - lotnictwo i motoryzacja.

Miejscowa firma WSK Mielec produkowała m.in. samoloty, samochody i urządzenia dla przemysłu motoryzacyjnego. Po kryzysie na początku lat 90-tych, w wyniku zmian politycznych, dzięki utworzeniu pierwszej w Polsce Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK Mielec oraz restrukturyzacji przemysłu w Mielcu, jest on po raz kolejny dynamicznie rozwijającym się ośrodkiem przemysłowym. W produkcji sprzedanej przemysłu jest wyraźnym liderem na Podkarpaciu i drugim (po Krakowie) w południowo-wschodniej Polsce.

Przemysł lotniczy pozostaje okrętem flagowym Mielca w Polsce i na świecie. Tutaj zlokalizowane są Polskie Zakłady Lotnicze, największe przedsiębiorstwo w tym sektorze w Polsce i jedno z największych w Europie.

Zarejestruj się

Tylko 5 minut dzieli Cię od założenia własnej wizytówki na CityOn.pl do której masz dostęp 24 godziny 7 dni w tygodniu! Zarejestruj się lub poznaj zalety Naszego portalu!

Widok z drona

Podziel się

Podziel się z Naszymi użytkownikami unikatowymi zdjęciami z Twojego miasta, filmami wideo oraz zdjęciami. Skontaktuj się z Nami a resztę zrobimy za Ciebie!