Informacje o mieście Międzychód

Międzychód to miasto powiatowe położone nad Wartą na Wale Gorzowskim, ok. 78 km na północny zachód od Poznania. Samo miasto położone jest nad Jeziorem Miejskim, a pobliskie tereny turystyczne, takie jak kompleks ośrodków wypoczynkowo-rekreacyjnych nad Jeziorem Mierzyńskim, oferują dogodne warunki do rozwoju jako centrum turystyczne. Nazwa miasta kojarzy się z przejściem gdzieś pomiędzy brodami, gdzie, jak głosi legenda, znalazło się niegdyś zagubione dziecko, którego rodzice założyli osadę ku swojemu szczęściu.

Nazwa miasta po raz pierwszy pochodzi z 1378 r. jako Mecziczod. Prawa miejskie nadano miastu przed 1400 r., nie jest jednak znana dokładna data nadania praw lokacyjnych. Nowy organizm miejski osiedlił się pod koniec XVI wieku, a trzeci powstał sto lat później na przedmieściach Lipowca. Miasto rozwijało się jako centrum sukiennicze, rzemieślnicze i handlowe.

Zarejestruj się

Tylko 5 minut dzieli Cię od założenia własnej wizytówki na CityOn.pl do której masz dostęp 24 godziny 7 dni w tygodniu! Zarejestruj się lub poznaj zalety Naszego portalu!

Widok z drona

Podziel się

Podziel się z Naszymi użytkownikami unikatowymi zdjęciami z Twojego miasta, filmami wideo oraz zdjęciami. Skontaktuj się z Nami a resztę zrobimy za Ciebie!Popularne kategorie