Wyszukaj kategorieInformacje o mieście Miechów

Prawa miejskie Miechów uzyskał w 1290 roku. Gmina Miechów oraz Miasto Miechów położone są na Wyżynie Miechowskiej. Miasto Miechów, położone przy trasie krajowej nr 7, w odległości 40 km od Krakowa, szczyci się dobrze rozwiniętą siecią kolejową. Rezerwaty przyrody: "Lipny Dół" w okolicach Książęcego Wielkiego, "Babiej Góry" w Tunelu i "Złotej Góry" w Jaksicach.

Znaczna część mieszkańców Miechowa legitymuje się wykształceniem wyższym. Jednym z atutów regionu jest znaczny potencjał rolny. W Miechowie zlokalizowane są wszystkie instytucje użyteczności publicznej gminy, a także liczne firmy, gdyż miasto oferuje warunki sprzyjające rozwojowi działalności gospodarczej.

W Miechowie działa wiele organizacji, z których najstarsza to 105-letnia "Sygnał". Mosiężna taśma.

Wśród pozostałych organizacji są: Towarzystwo Miechów 1163, Galeria Sztuki "U Jaksy" Urząd Wystaw Artystycznych Województwa Małopolskiego, Stowarzyszenie Przywracania Zabytków. W pobliżu Starego Rynku znajduje się zabytkowy zabytek kategorii zero - bazylika minor. Kościół i klasztor Grobu Bożego został założony w 1163 roku przez Jaksę z rodziny Gryfickich. Klasztor był pierwszym orędownikiem idei i kultu Grobu Bożego w Polsce i Europie. Warto odwiedzić kościół św. Witała, Skromna i Kresowa w Nasiechowicach oraz drewnianą świątynię Matki Boskiej Kościoła w Przesławicach.

Zarejestruj się

Tylko 5 minut dzieli Cię od założenia własnej wizytówki na CityOn.pl do której masz dostęp 24 godziny 7 dni w tygodniu! Zarejestruj się lub poznaj zalety Naszego portalu!

Widok z drona

Podziel się

Podziel się z Naszymi użytkownikami unikatowymi zdjęciami z Twojego miasta, filmami wideo oraz zdjęciami. Skontaktuj się z Nami a resztę zrobimy za Ciebie!