Informacje o mieście Malbork

Malbork to malownicze miasto nad rzeką Nogat, znane na całym świecie z gigantycznego zamku krzyżackiego. Jego zapierająca dech w piersiach panorama przyciąga turystów jak magnes i zachęca ich do dłuższego pobytu. Zamek można zwiedzać o różnych porach dnia i pod różnymi kątami. W 1286 r. Malborkowi nadano prawa inkorporacyjne. Na południe od zamku zbudowano ratusz na Starym Mieście, kościół Jana Chrzciciela oraz zespół murów obronnych z Bramą Garncarską i Bramą Mariacką.

Atrakcje turystyczne w Malborku

Średniowieczny zamek jest najwyraźniej wizytówką miasta, jednak Malbork ma do zaoferowania turystom w każdym wieku znacznie więcej atrakcji. Miasto koncertów, spektakli plenerowych, przedstawień teatralnych i imprez sportowych. Kolorowe, rytmicznie tańczące fontanny, elementy architektury ulicznej oraz liczne restauracje. Wszystko to tworzy niepowtarzalną atmosferę miasta, które do niedawna kojarzone było jedynie z zamkiem. W sezonie turystycznym miasto przez cały dzień kursuje kolorowym pociągiem. Łączy wszystkie interesujące miejsca: od toru linowego, poprzez park dinozaurów, aż po miniaturę zamkową w skali 1:30. Ulica Krokodyli, nastrojowy targ, zaprasza w podróż do lat 20. i 30. W Malborku obowiązkowa jest wizyta na zamku. Kto nie chciałby robić zdjęć Wielkim Mistrzom Zakonu Krzyżackiego i oglądać współczesnej wystawy bursztynu? Nie jest cudem, że co roku miasto odwiedza pół miliona turystów z całego świata.

Zarejestruj się

Tylko 5 minut dzieli Cię od założenia własnej wizytówki na CityOn.pl do której masz dostęp 24 godziny 7 dni w tygodniu! Zarejestruj się lub poznaj zalety Naszego portalu!

Widok z drona

Podziel się

Podziel się z Naszymi użytkownikami unikatowymi zdjęciami z Twojego miasta, filmami wideo oraz zdjęciami. Skontaktuj się z Nami a resztę zrobimy za Ciebie!Popularne kategorie