Informacje o mieście Lubliniec

Populacja miasta wynosi ok. 24 tys. mieszkańców. W Lublińcu jest kilka firm znanych nie tylko w kraju, ale i za granicą. Miasto posiada 32 ha terenów inwestycyjnych należących do Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, na co należy zwrócić uwagę także w sferze kultury, która zachęca mieszkańców do aktywnego uczestnictwa w życiu miasta. Animatorami działań w tym zakresie są m.in. Plac Konrada Mańki - Miejskie Centrum Kultury Rynku Miejskiego oraz Miejska Biblioteka Publiczna Józefa Lompy. W mieście odbywają się liczne cykliczne imprezy, takie jak Lubelskie Lato Filmowe oraz cykl imprez Europa w Lublińcu i Dni Lublińca. W 2010 roku Lubliniec został uhonorowany Flagą Honorową Rady Europy. W pobliskim Koszęcinie swoją siedzibę ma światowej sławy Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk". Od 1946 roku w Lublińcu działa Zespół Pieśni i Tańca "Halka".

Zarejestruj się

Tylko 5 minut dzieli Cię od założenia własnej wizytówki na CityOn.pl do której masz dostęp 24 godziny 7 dni w tygodniu! Zarejestruj się lub poznaj zalety Naszego portalu!

Widok z drona

Podziel się

Podziel się z Naszymi użytkownikami unikatowymi zdjęciami z Twojego miasta, filmami wideo oraz zdjęciami. Skontaktuj się z Nami a resztę zrobimy za Ciebie!Popularne kategorie