Informacje o mieście Łeba

Łeba to miasto położone w północnej części powiatu lęborskiego, pomiędzy jeziorami Łebsko i Sarbsko, u ujścia rzeki Łeby na wybrzeżu Bałtyku, otoczone lasami Słowińskiego Parku Narodowego (Słowiński Park Narodowy) i Rezerwatu Mierzeja Sarbska.

Prawa miejskie Łeba otrzymała w 1357 r. Mimo że było to wówczas małe miasteczko, prowadziło intensywną wymianę handlową z miastami hanzeatyckimi.

Rozwój komunikacji kolejowej i drogowej zapoczątkował turystyczną historię Łeby. Dzięki walorom krajobrazowym i przyrodniczym miasto stało się ulubionym miejscem wypoczynku niemieckich gwiazd i artystów. Dopiero w okresie powojennym Łeba zaczęła rozwijać swoją wartość turystyczną. Od kwietnia 1945 roku do dziś miasto jest bardzo popularnym ośrodkiem wypoczynkowym i wędkarskim.Miasto położone nad Bałtykiem, otoczone dwoma jeziorami, przeplatanymi malowniczą rzeką, leżące wśród lasów obfitujących w skarby i bujną przyrodę. To magiczne miejsce, gdzie można poczuć się jak ktoś bardzo wyjątkowy przez cały rok - Łeba.

Wiosną jest zarówno bezpośrednim miejscem przeznaczenia, jak i domem dla stad dzikich gęsi, kormoranów, łabędzi i kaczek. Dźwięki ptaków zawsze budzą mieszkańców Łeby z zimowego snu.

Zarejestruj się

Tylko 5 minut dzieli Cię od założenia własnej wizytówki na CityOn.pl do której masz dostęp 24 godziny 7 dni w tygodniu! Zarejestruj się lub poznaj zalety Naszego portalu!

Widok z drona

Podziel się

Podziel się z Naszymi użytkownikami unikatowymi zdjęciami z Twojego miasta, filmami wideo oraz zdjęciami. Skontaktuj się z Nami a resztę zrobimy za Ciebie!Popularne kategorie