Informacje o mieście Krzeszowice

Krzeszowice to gmina o miejsko-wiejskim charakterze położona pomiędzy dwoma aglomeracjami miejskimi: Największy obszar miejski w Polsce - Górnośląski Okręg Przemysłowy i drugie pod względem liczby ludności miasto w kraju, starożytna stolica i siedziba polskich królów, Kraków. Z Krzeszowic jest bardzo blisko zarówno Krakowa (25 km), jak i Katowic (50 km). Lokalizacja ta zapewnia łatwy i szybki dostęp do centrów edukacyjnych, kulturalnych, sportowo-rozrywkowych oraz opieki medycznej. Gmina Krzeszowice jest największą gminą powiatu krakowskiego, o powierzchni 139 km2 , zamieszkałą przez 31,5 tys. mieszkańców.

Zaletą przekonywania do zamieszkania we wsi Krzeszowice jest fakt, że tutaj można korzystać zarówno z oferty wielkich miast, jak i z wygodnego mieszkania w spokojnej wsi lub w samych Krzeszowicach - mieście z zachowanym na przestrzeni wieków ośrodkiem wypoczynkowym, o ciekawym układzie urbanistycznym, stworzonym przez zabytkowe obiekty i parki krajobrazowe w centrum miasta.

Zarejestruj się

Tylko 5 minut dzieli Cię od założenia własnej wizytówki na CityOn.pl do której masz dostęp 24 godziny 7 dni w tygodniu! Zarejestruj się lub poznaj zalety Naszego portalu!

Podziel się

Podziel się z Naszymi użytkownikami unikatowymi zdjęciami z Twojego miasta, filmami wideo oraz zdjęciami. Skontaktuj się z Nami a resztę zrobimy za Ciebie!Popularne kategorie