Wyszukaj kategorieInformacje o mieście Kołobrzeg

Położone u ujścia Parsęty na Pomorzu Zachodnim miasto hanzeatyckie Kołobrzeg zostało założone w średniowieczu i od dawna odgrywało ważną rolę handlową i polityczną w regionie. Znacznie zniszczony w czasie II wojny światowej, został odbudowany i od tego czasu stał się jednym z najpopularniejszych kurortów nadmorskich w Polsce. W lecie miasto jest zatłoczone turystami w każdym wieku, którzy korzystają z plaż lub jednego ze zdrowych zabiegów uzdrowiskowych oferowanych przez większość hoteli na wybrzeżu. W tym, co pozostało po starym mieście, warto zobaczyć ratusz i imponującą Bazylikę Mariacką.


Kołobrzeg jest miejscem niezwykle ciekawym i wyjątkowym w skali polskiego wybrzeża, a wczasy nad morzem w Kołobrzegu z pewnością będą niezapomnianym przeżyciem. Miasto leży we wschodniej części wybrzeża i od wielu lat nieprzerwanie, niczym magnes przyciąga olbrzymie rzesze turystów w każdym wieku.

Podstawowym atutem Kołobrzegu jest tutejsza plaża, która należy do najpiękniejszych w Polsce. Jest ona szeroka, pokryta pięknym, złotym piaskiem. Zejście do morza jest łagodne, a sama plaża jest doskonale zorganizowana i nie ma tu żadnych problemów z wynajęciem leżaków czy parasoli. Na plaży znajduje się także wbijające się wgłąb morza, piękna molo, ustępujące pod względem atrakcyjności chyba tylko molu w Sopocie.

Plaża to jednak nie wszystko i miasto nadmorskie musi oferować znacznie więcej, aby cieszyć się popularnością taką jak Kołobrzeg. Starsi turyści chętnie korzystają tutaj ze wszelkiego rodzaju zabiegów w położonych w mieście sanatoriach. Jest też wiele atrakcji dla rodzin, które przywiozły ze sobą dzieci. Olbrzymią frajdą dla chłopców jest z pewnością zwiedzanie Muzeum Wojska Polskiego, w którym można podziwiać oręż używany przez polskich żołnierzy od czasów średniowiecza do II wojny światowej. Młodzi ludzie, preferujący bardziej rozrywkowy tryb życia także z pewnością nie będą się nudzić dzięki niezliczonej ilości knajpek, restauracji, barów, dyskotek i klubów. Śmiało można powiedzieć, że Kołobrzeg żyje przez całą dobę i zwłaszcza w letnim sezonie turystycznym nigdy nie kładzie się spać. Jeśli wziąć pod uwagę wszystkie atuty tego miasta, ciężko sobie wyobrazić lepsze miejsce na wakacje nad polskim morzem!

 

Zarejestruj się

Tylko 5 minut dzieli Cię od założenia własnej wizytówki na CityOn.pl do której masz dostęp 24 godziny 7 dni w tygodniu! Zarejestruj się lub poznaj zalety Naszego portalu!

Widok z drona

Podziel się

Podziel się z Naszymi użytkownikami unikatowymi zdjęciami z Twojego miasta, filmami wideo oraz zdjęciami. Skontaktuj się z Nami a resztę zrobimy za Ciebie!