Wyszukaj kategorieInformacje o mieście Górzno

Górzno jest najmniejszym miastem w Polsce, choć znane jest jako stolica polskiego triatlonu i geocaching-u. Tutaj odbywają się Mistrzostwa Polski w Siatkówce. Dla mieszkańców i turystów są ścieżki rowerowe i szlaki, które można pokonać pieszo, np. za pomocą nordic walking. Górzno, choć niewielkie, jest pełne atrakcji turystycznych, takich jak XIX-wieczne drewniane domy, pochowany pałac biskupów i pozostałości po osiedlu wczesnośredniowiecznym. Kościół Świętego Krzyża zasługuje na naszą szczególną uwagę. Został zbudowany przez rycerzy Zakonu Grobu Pańskiego. Miasto położone jest w malowniczej okolicy otoczonej lasami obfitującymi w grzyby. Wokół miasta znajdują się liczne wąwozy, w których znajdują się strumienie wpadające do dzikich jezior. Doceniamy, że możemy podziwiać te wspaniałe cuda natury.

Zarejestruj się

Tylko 5 minut dzieli Cię od założenia własnej wizytówki na CityOn.pl do której masz dostęp 24 godziny 7 dni w tygodniu! Zarejestruj się lub poznaj zalety Naszego portalu!

Widok z drona

Podziel się

Podziel się z Naszymi użytkownikami unikatowymi zdjęciami z Twojego miasta, filmami wideo oraz zdjęciami. Skontaktuj się z Nami a resztę zrobimy za Ciebie!